pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

Phosphorus forms a 3- ion, and Magnesium forms a 2+ ion. The formula for the compound magnesium phosphide is: a) MgP b) Mg3P2 c) Mg2P3 d) MgP2
. If triangle ABC has a right angle at C, the ratio AC: AB is called the sine ratio of angle B, or simply the sine of B, and is usually written sin B. What shou
Carbohydrates are made from
Assignment: advanced study (find one (1) defenition and one (1) example -Classification text - enmeration text - explonation text - recount text
Multiply. 5/8 * 3/5. Simplify the answer, if possible
Letter to future generations about the world you hope they inherit.​
write me an essay on the struggles beyonce went through as a woman
WOOOHOO! You and your friends have just won a lottery for airplane tickets to Hawai'i for spring break. You are especially excited to visit the famous green san
Hello I need help with this activity Using sin, cos and tan Help me please
Marcus invested $300 at a rate of 3% compounded monthly. How much as in his account after 5 years?