beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Most of the time in college, your classes are categorized into ______________ disciplines.
help me please thanks .
Write five times two less than the quotient of 27 and 3 as an expression​
PLZ HELP THIS HAS BEEN DUE!!! What's good. I need help pretty plz bc this was actually already due and this article is so long. Here's the questions: TRUE FALSE
Use the Leading Coefficient Test to determine the right-hand and left- hand behavior of the graph of f(x) = -x^2 + 8x + 16 O Left Rises Right Rises O Left Falls
find the value of x, y and z
Iron(iii) perchlorate express your answer as a chemical formula
Find the value of f(-3)
7 - 3x = x - 4(2 + x)​
i need this factored. x^2n + 10x^n +16