marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Compare the two functions to see which has a greater rate of change. Function 1 Function 2
Some desert organisms can live out their life without ever drinking liquid water. What phase(s) of cellular respiration could provide the organism with water?
assistance needed the problem's an image so
Kathy plans to purchase a car that depreciates at a rate of 12% per year. The initial value of the car is $21,000. Use an exponential function to find the value
This is the structure of language and the rules that go with it. What is the word.
ASAP!! first correct answer will be marked brainlist! :) How are volcanoes in Iceland and the Hawaiian islands categorized? 1. in a basalt spot 2. in a subducti
Categories of general purpose application software and examples each​
How did African Americans expand democracy?
In what part of the Great Compromise are the ideas of the Virginia Plan represe O the Senate the House of Representatives the Office of the President the Unicam
Based on what you have learned, is the idea of "separate but equal" facilities consistent with the Fourteenth Amendment? Use evidence to support your answer.