Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to 4/5 x 5/8
how do data collected from ice cores provide evidence for climate change.
What happens to the force between charged and uncharged objects as the distance between them decreases?
In order to maintain a high level of performance, what types of foods do you think an athlete should eat right before a race? Select one.please helpfoods high i
if p q by the consecutive interior angles theorem which angles must be supplementary​
Why sleeping is an example of a primary drive?
What is the volume of a prism with the hieght 8, base 4 and length 2?
A rectangular prism has a length of 5 centimeters, a height of 6 centimeters, and a width of 9 centimeters. What is its volume, in cubic centimeters? Please hel
what is something that you wish that you could do in 2020 before the rona
What THEME is most clearly suggested by Natalie Babbitt through the Tucks’ experiences? Tuck everlasting