pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

What is 689 divided by 24
How does percy feel about seeing his mother?
About the earth in french
Jamie lost 27 pounds in 1 year . on avarage how many pounds did jamie lose per month
Who was the politician who introduced the term “Iron Curtain”?
oraciones con la palabra entonces
what are the two general types of energy that can be used to classify many forms of energy?
Which word or words in the sentence does the participle modify? I am watching the marching band in the parade.
What is 9m + 2 = 3m - 10
North Africa and Italy both border the what? a. Mediterranean Sea. b. Red Sea. c. Persian Gulf. d. Caspian Sea.