jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Ryan worked at a store for 3.5 days. He was paid $53.30 per day. He spent $24.75 to buy a gift for his mother. How much money does he have left? $161.80 $211.3
which organic compound is a saturday ed hydrocarbon? A. ethyne B. ethene C. ethanol D. ethane
In the 1990s, South Africa and other nations ended _____.their support for a Communist system in Angolatheir military involvement in Angolatheir support for Por
When did segregation in the U.S.A start and end?
What created the Dust Bowl? loose topsoil that was blown away by hurricanes a severe drought that hit the Great Plains and lasted almost ten years severe rains
Write the chemical formula for a compound containing: A) One calcium atom and two bromines= B)two nitrogen atoms and four oxygen atoms= C) one carbon atom and
please help it is for liliuokalani i cant find the map ​
Write a hook relating to defying authority.
Read the passage. Then answer the question that follows. CALPURNIA. A lioness hath whelpèd in the streets, And graves have yawned, and yielded up their dead. Fi
1. What is a polygon? 2. What makes a polygon a regular polygon?