iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a chemical property of a substance? A. Reactivity B. Color C. Boiling point D. Melting point
A deli offers a choice of 3 breads, 4 meats, and 7 toppings. Using these ingredients, how many possible sandwich combinations are there?
At the second continental congress what was one of the slogans of the patriots in their support of pursuing american independence ?
two hundred fifteen and seventy-five hundredths in standard form
what happened to russia's "window on the sea" after world war 1
How is the verb used in the following sentence? The cross country team jogged through the desert for two hours straight at practice yesterday.
Identify and define the affixes in the word "inflexible."
Name three parts of a plant cell that are not found in an animal cell
What would be advantage of living in a segregated community
Which aspect of Jesus’s teachings would influence Roman and other legal systems?