jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

lots of points.plz help who was the first rapper
where is the pacific ocean located
I need help im not good at this stuff
what is 80/9 simplifed
In the measurement 543.1267 inches which digit is estimated
Escoge la mejor respuesta. Solamente se toma el mate los fines de semana. True False
What are the five most interesting things you have learned about Peru?
Which of the following is a characteristic of the college savings plan
the silver Town people went to a fancy restaurant after the big event Grammy gave us a $15 tip if the tip was 20% of the cost of dinner how much was dinner
Write a sentence about a collection a friend has acccunnulated