switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 16a + 24b ?
A solution that contains equal numbers of hydrogen and hydroxyl ions would be called acidic basic alkaline neutral
Multiply. (–2.1) ∙ (–1.4) a. –3.5 b. –2.94 c. 2.94 d. 3.5
A single box of thumb tacks weighed 3 1 ⁄2 ounces. If a teacher had 4 1⁄7 boxes, how much would their combined weight be?
Yo_________muy inteligente. Answer for Blank 1:
What happen when a cell divides?
Soccer is the most popular sport in the United States.
Which type of energy drives the water cycle? a. solar b. wind c. geothermal d. nuclear
how many carbons in amino acids?
you have 4 gallons of gas in your car. Your car gets 23 miles per gallon. How many miles can you drive?