nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

what is 1 5/8 +4 7/8 show work
All of the following statements are true of dictatorship except
if Teresa's daughter is my daughter's mother Who am I to Teresa
A rising sense of nationalism in China was a reaction to what? a. the inability of Cixi to accept foreign ideas. b. the strong foreign influence in China. c. th
The difference of 8 and the quotient of a number and 6 is 9
round 8.876 to the nearest whole number
How do you think Africa's economic health affects the spread of diseases such as cholera and aids?
4 L 342 mL + 2L 214 mL =
what is 8.5% written as a fraction in simplest form
You have decided to study the effect of loud noise on plant growth. You put one plant in a quiet room and the other plant in your school's band hall. Providing