briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

How did william the conqueror increase royal power?
Research in different cultural contexts reveals that obesity is
What was parliament's specific purpose in passing the stamp act?
What was the fashion like for men and women during this era? describe. in 1960?
The epic Beowulf opens with which of these scenes?
What helped to encourage ratification of the constitution?,?
help please!!!!!!!!!!!
What effect did the geography and climate of America have on the culture of Native American Groups? A) It determined whether or not they could record a writt
Why was the plague called the black death what were some of the common symptoms how was the plague spread around the globe
Which of the following would experience induced magnetism mosteasily?        A. Air   B. Copper   C. Permalloy   D. Aluminum