amairac4
amairac4 amairac4
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

3/4 x 8 = ?

I need help for this question.

Respuesta :

noooooooooooooby noooooooooooooby
  • 02-03-2022

Answer:

6 hope this was fast

Answer Link
CoastsideDad
CoastsideDad CoastsideDad
  • 02-03-2022

Answer:

6

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{3}{4}[/tex] x 8 =

[tex]\frac{3}{4}[/tex] × [tex]\frac{8}{1}[/tex] = [tex]\frac{24}{4}[/tex]

[tex]\frac{24}{4}[/tex] = 6

Answer Link

Otras preguntas

A package of 8 batteries costs $4.72. What is the cost per battery? (hint:find the unit cost, or the cost of one battery
Determine (yes or no) whether the given k is zero of f(x)- f(x) = 3x² +17x +10; k = -15
Need help ASAPSierra County the money in a jar on January 1st thereafter $4.50. If it day thereafter she added $0.75 to the jar how much money will be in the ja
Please help fast I have a exam
Punctuation WorksheetDirections: Punctuate the following excerpts and correct capitalization where necessary.1. She looked surprised she said your garden must b
In what region is Albuquerque located?
Self driving cars should only be allowed on freeways not on city streets is that a strong claim or weak claim
i need help in this one plssss...do it correctly so i coud rate u 5:)
A "GIVE and GO" play is done between 2 teammates in basketball? A. True B. False
1. Josefina ha pintado 2/4 de una pared y su hermano  ¿Cuánto han pintado entre los dos?