kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

a proposition received a yea to nay ratio of .535. what percent of the votes did the proposition win
what is science??????​
a proposition received a yea to nay ratio of .535. what percent of the votes did the proposition win
31 is equal to 121 divided by y
Pls help me it’s about math ?
My questions have been deleted, and they all say insufficient info exists. Nothing else, it would be helpful if I could see them or better yet not have them del
use the distributive property to rewrite each expression -6(r-8)​
Na is a cation, anion, or none? 1) cation 2) anion 3) none
why do earthworms usually die due upon to the exposure of salt?
3. The boy has a near-death illness. What does the father seriously consider doing? Why?