kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Explain the difference between finding the volume of a cylinder and the volume of a cone.(please help me)
There are times when a president must act quickly to safeguard the nation's security. What type of powers is he granted during a period of national crisis? Grou
Jared, the operations head at Cerise Confectionery, showed gratitude to his employees by hosting an employee appreciation day. In this scenario, Jared used the
A newborn baby dies soon after birth because her diaphragm and rib cage muscles failed to contract and she was unable to breathe on her own. Examination of the
Please help I’m having trouble in math right now
Can someone please help me ASAP
f(x)= 2x/x+1 use long division to rewrite​
Given f(x) = 10 - 2x, find f(7).
Bill's golf bag contains 9 white golf balls, 6 yellow golf balls, 1 orange golf ball, and 1 pink golf ball. Without looking, Tim is going to take 1 golf ball ou
Seven times a number plus the sum of three and twice a number is 30.