aussie4
aussie4
01-02-2017
Mathematics
contestada
13 berries for $2.60 or 17 berries for 3.06?
Respuesta :
Rondizel231
Rondizel231
01-02-2017
17 berries is your answer hope this helps
Answer Link
Аноним
Аноним
01-02-2017
13 berries for $2.60 because they each cost 2¢
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Evaluate 4(a2 + 2b) - 2b
¿ Les dan Uds. muchos regalos a sus amigos? Si, les _______muchos regalos
In four to five sentences, explain some of the factors that cause shifts in supply and demand and what the effects of these shifts are.
Earyn owns French Twist Hair Salon. She charges $35 for a cut an $120 for a cut and color combo. Yesterday she had seven clients and earned $500. Let x represen
A ball is dropped from the top of a 550 ft. building. The function h(t) = - 16t2 + 50 models the height of the ball, h(t) (in feet), at any given time, t (in s
A collection of quarters and nickels contains at least 42 coins and is worth at most $8.00. If the collection contains 25 quarters, how many nickels can be in t
Are the expressions –0.5(3x + 5) and –1.5x + 2.5 equivalent? Explain why or why not.
Given a soda can with a volume of 21 and a diameter of 6, what is the volume of a cone that fits perfectly inside the soda can? (Hint: only enter numerals in th
Which is a sentence fragment? A. Although they sang well. B. He chuckled to himself. C. Fresh water bubbled up from the spring. D. On the
If a product has 200 calories per serving and 100 calories from fat, then the percent of calories from fat would reveal that the product is: 50% calories from