tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Revise the passage by changing all of the gerunds to infinitives and all of the infinitives to gerunds. “Giving is one of the best things people can do. To volu
write a word problem that would require you to use 5621÷23
The design plan known as a chevet included a long choir with _____ side aisles
About what percentage of the slaves were sent to the United States?
what does the action tool allow you to do in Microsoft power point
1. Why might it be necessary to amend the Constitution? 2. What is the "elastic clause" and why is it important?
What Type of Atom Na2CrO4
Which of the following statements about the Earth’s atmosphere is true? A. In the past few decades, carbon dioxide levels have been rising. B. In the past
Which of the following territories did Germany acquire at the end of the Franco-Prussian War? A. the Alps B. Alsace and Lorraine C. the Rock of Gibraltar D. the
The cell mechanism of "active transport" involves the transport of insoluble chemicals across the membrane with protein acting as the carrier.