AbuNeedsHelp
AbuNeedsHelp
01-06-2022
English
contestada
PLS HELPPPPP (mark BRAINLIEST)
Respuesta :
alfredlim29448
alfredlim29448
01-06-2022
Answer:
Alliteration (and maybe assonance?)
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
If you can buy 600 grams of butter for $5.40, what is the unit price of butter per 100 grams?
I need somebody to write a 10 line poem for meh pls
Below is the first painting to receive the label Impressionist. Who was the painter? Pisarro Degas Cezanne Monet
In 3 paragraphs, describe how weathering changes the earth's surface. Please do not copy and paste.
Write an email to your friend describing your experience of visiting a foreign country.
What is the theme Bruegel’s hunters in the snow
PLEASE HELPPPP The admission fee at the movies is $2.70 for children and $5.25 for adults. On a certain day, a total of 140 people entered the theater and $510.
pls someone help me with this plsss
What is the definition of a market economy? A. an economy in which people make most economic decisions B. an economy in which people distribute public goods C.
can someone please help me find the slope of these graphs.