jenniferdlr
jenniferdlr
02-02-2017
Mathematics
contestada
Find the product.
(n 3)2 · (n 5)4
Respuesta :
NFrost01
NFrost01
02-02-2017
n26? I'm guessing. Distribute the 2 into the n 3 and the 4 in the n 5. Is that helpful?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
Solve the three equations in the table by factoring. Then enter those factors and the solutions in the table. Equations: x^2 + 10 = 0, 4x^2 + 25 = 0, x^2
Write as an algebraic expression and then simplify if possible The value in cents of d dimes
A student wanted to look at germination of five different seeds in vermiculite (a soil additive). He planted the seeds in identical containers and left them tog
Which place would be the best example of a Gothic setting? A. A magical land of elves and fairies O O B. A classroom filled with laughing students O C. A bright
Which question can be answered using the scientific process?APEX A.) Should people be made to reuse all bags? B.) What is the effect of plastic bags on birds? C
What is the 100th term of the sequence 7, 4, 1, -2 ...
What happens as the cross section moves away from the side to which it is parallel?
Solve for x. x2 − 2x = 0
Which evidence from the passage best supports Wiesel's claim that Jewish people are not the only ones who are oppressed? O A. And Nelson Mandela's interminable