mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Place the following substances in order of increasing vapor pressure at a given temperature. a. NF3, b. NH3, c. BCl3.
Which statement best describes the economy of the Carolinas? a)The North and South had equal numbers of plantations. b)The South had more plantations than the N
.A cart rolling down an incline for 5.0 seconds has an acceleration of 1.6 m/s2. If the cart has a beginning speed of 2.0 m/s, and its final velocity of 10 m/s,
Rachael gets 94 marks in her exams.these are 47% of the total marks.find the maximum number of mark​
you must be at least 18 years old to vote
Complete the table 30x – 6y = -6x2
Latoya has a 25-pound bag of potting soil. She puts 3 pounds of potting soil in each of f flowerpots. The amount of potting soil that remains can be represented
Which findings indicate that a client has developed water intoxication secondary to treatment for diabetes insipidus
A.The loss on the cash sale of equipment was $4,375 (details in b).B. Sold equipment costing $97,875, with accumulated depreciation of $47,125, for $28,625 cash
Which equation has a solution of x = 9? A. 5x=45 B. 2x=20 C. 4+x=12 D. x+7=26