ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Please help !!! I’ll mark brainliest
Water constitutes approximately 8/25 of the body of an average adult female.About what percent of the average adult female body is made out of water?
PLEASE HELPPPPPThe height of 200 adults were recorded and divided into two categories
The Holocaust is an example of
Craig has £13.40 he sees this offer in a restaurant :main courses £8.90 each.Buy one main course and get the second half price. Can he afford to buy two main co
What is the ratio of 96 to 20
what is the common difference of 31, -169, -369, -569?
A sample of glucose is found to have 34.92 g of carbon, 5.87 g of hydrogen and 46.56 g of oxygen. Another sample is found to have 0.4471 g of carbon, 0.07510 g
similarity between elephant and your mom
Which layer of the atmosphere reflects radio waves back to Earth? Mesosphere Stratosphere Thermosphere Troposphere BRAINLEST