meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

_________ _________ has been found to negatively impact academic interests in both girls and young women.
Help please trigonometric identities
What property separates light waves from all other waves? Is all light visible to humans? Please answer all parts of the question completely and fully.
PLEASE HELP !! Which group does the president most rely upon for day-to-day advice? A . The cabinet B . The executive office of the president C . The congres
Not sure how to find what it's asking for
Why was the Roman Catholic Church so powerful in Europe during the Middle Ages?
i need help. i dont get it
How did the Neolithic Revolution impact the economies of early human societies?
anonymous anonymous 5 years ago At your favorite taco place you can choose flour or corn tortilla mild salsa medium salsa spicy salsa or pico de gallo cheddar o
Planned and expected events in our life are accidents. true or false