soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

how to do this question plz answer ​
M(8,7) is the midpoint of rs. The coordinates of s are (9,5) what is the coordinates of r
Conduct the hypothesis test and provide the test statistic and the critical​ value, and state the conclusion. A person drilled a hole in a die and filled it wit
Arrange the systems of equations in order from least to greatest based on the number of solutions for each system.
why was Nepal divided into 5 development region ? Give any Four reasons​
What is the best way to describe this clause? It is dependent because it has a subject and a verb. It is independent because it has a subject and a verb. It is
Line B passes through the points (5, 10) and (0, 0). What is the slope of the line perpendicular to line B?
Sor Juana Inés de la Cruz Sor Juana Inés de la Cruz (1651 - 1695) fue una escritora mexicana. Escribió sobre temas feministas, los cuales no eran comunes en aqu
can anyone help me solve this function?
plzzz helpp ASAP 1. Why is it important to know what the limitations of a particular model are? A. so you can create a prototype based on your model B. so you d