demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

Help plss i need this answer ASAP!!!Question:whats the area of this picture?
what is 2 1/3 x 6/7 ????
1. What is a huge ball of super-heated gases? O planet star solar system galaxy
Which expression is equivalent to the expression -3(4x - 2) - 2x ?
the distance from kevins home to his school is 2 kilometers. adrian lives 750 meters from the same school. how much closer does adrian live next to the school t
what is the probabilty of getting an odd number when choosing between 0 and 10? A: 1 out of 11 B: 12 out of 6 C: 5 out of 11 D: 11 out of 5
which statement is true regarding the diagram​
Can someone please help me with this???
Please help me it’s so important :(((
How did Jane Addams and Hull House improve life in cities?