marroquinkenny8k marroquinkenny8k
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

One heifer costs $500, and each flock of chicks costs $20. If your class buys one heifer, how many flicks of chicks can your class buy?

Respuesta :

jmorales117
jmorales117 jmorales117
  • 03-03-2017
Is there a budget the class has?
Answer Link

Otras preguntas

Population growth usually has what effect on demand?
Describe the events that led to the partition of India, and explain the consequences of this event in a paragraph.
Anyone have the answer???????????
In which way was the Mayflower Compact an influence on the later United States? A. It was an example of separation of powers. B. It was an example of a le
Can someone solve this for me?
What were the short term effects of world war 2
This is a function? True or false
A gas at 89°C occupies a volume of 0.67 L. At what Celsius temperature will the volume increase to 1.12 L?
Suppose the probability of an event occurring is P(A), and the probability of the event not occurring is P(A'). If P(A) = m and P(A') = n, which of the followin
Which country has the most carbon emissions?