cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which of your responsibilities as a caregiver depends largesly on where you live?
The length of a side of a square is √7 cm. What is the area of the square? (Area = length times width)
why did the average urban worker live on the edge of poverty
The identify options step in the operational risk management (orm) process includes implementing engineering, administrative, and protective equipment controls.
How does the graph of y = sqrt(x) + 2 compare to the graph of the parent square root function
why did aphrodite pick hephaestus to be her husband
In the ballad "robin hood and allan-a-dale," how does robin hood display gallantry? a. he dresses little john in the bishop's coat. b. he asks allan-a-dale co
The right to appeal is granted in _________. A the U.S Constitution B state constitutions or statutes C the Bill of rights D common law
Solve the following inequality. Then place the correct answer in the box provided. Answer in terms of a mixed number. 2(P +1) + 3(P + 2 ) > 2
The discovery of rich deposits of oil has changed the lives of the Arabs. True False