T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

need answer Asap! Lots of points!
Air pressure is measured in pascals. For a professional American football game, the ball should be inflated to about 90,000 pascals. Scientists studied the effe
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE write and solve a proportion to complete the statement. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. 6km ≈ ?mi 2.
PLEASE HELP!!!! Triangle ABC is translated using the rule (x, y) → (x + 1, y − 4) to create triangle A′B′C′. If a line segment is drawn from point A to point A′
If x+y=4 and x-y=k, what does x equal? If x+y-z=8 and x-y+z=12 then x= If x=3b and y=2/6b+4, what is x in terms of y?
If the domain (or pre-image) is (-4, -2), (5, 9), (-6, 2) and the range (or image) is (-2, 4), (9,-5), (2, 6), what rotation was applied?
528 a weekend. 10% of 480 is 48 480 + 48 = 528
determine the scale factor for triangle abc to prime ^abc
Sherry’s teacher told her that she should schedule an informational interview with the mayor of her city. which two questions would help her meet her purpose of
Check The tiles on the left contain functions written using function r g(f) = 2f f(h) = h - 7 h(g) = -4+g