fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Which quadratic function has a leading coefficient of 2 and a constant term of -3?f(x) 2x3-3f(x) -3x3 2f(x) 2x 2 3x 3
Four different sets of objects contain 2,5,6, and 7 objects, respectively. How many unique combinations can be formed by picking one object from each set? A 11
write 1-3log5x as a single logarithm
Rain drops fall on a tile surface at a density of 4585 drops/ft2 . There are 15 tiles/ft2 .How many drops fall on each tile? Answer in units of drops/tile.
what is the slope of a line that is perpendicular to the line y = 1?
The people of one country have decided they no longer wish to have individual state governments. They all basically have the same laws anyway, so to save on tax
What is atmospheric pressure
Why is it a mistake to overuse exclamation points in your writing
which number is the largest? 1.2 - 104, 4.5 - 10–3, 3.8 - 103, 7.5 - 103
mike and kim invest $14,000 in equipment to print yearbooks for schools. each yearbook costs $7 to print and sells for $35. how many yearbooks must they sell be