Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLZ ASAP THIS IS DUE IN 5 MIN
There are blue and red balls in a box.4/7 of the balls are blue.If there are 28 balls in a box ,how many of them are red​
Let f(x) = 5x + 12. Find f^−1(x).
2.1 instruction level the part of the book 4point​
A person washing the windows of an office building drops a squeegee from a height of 60 feet. How long does it take the squeegee to pass by another window washe
how long does it take to start seeing results from working out
how to treat ulcers at home​
Does it matter how we remember events and places?​
is 1.2/3 and 1.8/ 4/5 proportional
ANSWER ASAP PLZZ I have a personal health question, I have bad acne, and I was on my couch then all of a sudden my face had a red spot that burned when I kinda