Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which Greek scholar is known as “the father of history”? A. Sophocles B. Herodotus C. Thucydides D. Euripides
How does the position of a digit in a number relate to its value
Fine the mean of the data set: 9 4 7 3 10 9 A. 6 B. 7 C. 8 D. 9 Find the median of the data set: 9 6 7 3 10 9 A. 6 B. 7 C. 8 D.9 find the mode of the data set:
Convert 2 quarts into liters if one quart is approximately 0.95liters. Round to the nearest TENTH of a litrr
Which statement best describes how a catalyst can speed up a chemical reaction?
6,173,253 in expanded form
Natural remedies are usually more effective and safer because they are thoroughly tested.
What is a basic requirement that a scientific hypothesis must have?
what is the expanded form for 373,698
Write this decimal as a fraction or a mixed number 9.75=