leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Wagner Enterprises and Stone Services both disposed of an old asset. When completing the journal entry, Wagner Enterprises included a debit to Cash, but Stone S
Find the missing angle measures in the given rhombus.
how do you read poems without being confused
Martin sent 3 emails on Wednesday 9 emails on Tuesday 27 emails on Friday 81 emails on Saturday 243 emails on Sunday. If the pattern continues how many emails w
convert 5.6cm squared into mm squared
Which force is there between an ice skate and the ice​
Fill in the blank with the Spanish word that best completes the following sentence. Hay muchos animales en el _________. correo zoológico cine banco
1. What colony's founders believed that tolerance was a great virtue? A. Georgia B. Pennsylvania C. Massachusetts b. Virginia
identify and explain how the telegraph, the railroad, the hot air balloon, Gatling gun and Minie ball impacted warfare strategy during the Civil War. please
WHY DO WE NEED A UNIVERSAL LANGUAGE​? GIVE A BRIEF DESCRIPTION AND WHY ENGLISH IS A UNIVERSAL LANGUAGE