jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Which of these foods are not considered in the top 8 food allergens?.
Help me to answer this pls​
Gretta is having a birthday party and is buying pizza for everyone. She buys 32 pizza for 8.00 dollars. What is the unit rate?
blue eyes is nature or nurture?​
I think my dog has a rash is there something wrong?
Select 4 that apply. Select the qualities that best describe Edward Masterman? 39 years old Englishman dark complexion German very animated pale inexpressive fa
Can you understand the gist of what Duncan and Macbeth are saying to each other? How are they treating each other? Type answer here...
PLEASE HELP!!! ‼️45 POINTS‼️ What happens to the temperature of the water when it begins to melt? A. The temperature continues to decrease during the change of
Míchelle has 36 boxes of Girl Scout cookies for sale. She bought them for $4.00 per box. On Monday, Míchelle sold 1/2​ of the boxes of cookies for $5.00 each. O
Managing negative feelings is__ a. A process b. A hierarchy c. An emotion d. A deadline