makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the percent decrease from 60 to 39?
Which is not a property of a mineral? A. Cleavage. B. Color. C.magnetism. D. Reflection please help ASAP
Someone please help me . All of the following are equivalent except _____. .A). 33 1/3 % .B). 0.3..... or repeating .C). 1/3 .D). 33.3....
Why is anthracite a better fuel than lignite?
Fill the blank with the correct object pronoun. A ti _____________ duelen los pies. I think it's te...
Which of the following was primarily a political challenge that the United States faced after the Civil War? (Points : 3) worthless Confederate currency that le
what is the declaretory act
The moon outside is very large, but you cannot see all of it. The calendar shows that the moon was invisible just less than two weeks ago. What phase is the moo
In 1713 how much of North America was an Independent country?
When you use the distance formula, you are calculating the length of the (fill in blank) of a right triangle