lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

A transformer will not back-feed until it is mounted on a pole. A. True B. False
Your landscaping company will be submitting a bid to create the local library's planter garden. You are responsible for completing the design plan. Lulu the lib
How many adjectives does this sentence​ contain? The​ woman's brown hair blew upward in the strong wind.
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
A convention should be called irrespective of the old party organizations, for the purpose of agreeing upon some plan of action that shall combine the whole ant
12x30=12x_x10 what does it mean
Which 2 numbers are greater than 3/5 1/4 , 0.68 , 2/3 , 0.599 , 1/2
WHAT IS THE MEANING OF THE PHRASE IN THE PEOM "THE HEART THAT FED" ? OZYMANDIAS PEOM CLASS 11 ENGLISH PLEASE ANSWER IN EASY WORD
Write an equation in point-slope form for the line through the given point with the given slope. (10, -6); m = -5/8 1. y - 6 = - 5/8 (x - 10) 2. y - 6 = - 5
Find the distance between the two points (8,-8) and (-1, -5) in simplest radical form.