ilianaveras2
ilianaveras2
03-11-2017
Mathematics
contestada
Can someone please help me
Respuesta :
celestegaribay4
celestegaribay4
03-11-2017
you have to find the unit rate of the average cost per visit
so I think you have to divide 269.50 by 14 which equals 19.25 and I think that is your answer
Answer Link
jojo360
jojo360
03-11-2017
19.25 because if u add al of that u will get 19.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Wildhorse Company produces golf discs which it normally sells to retailers for $7 each. The cost of manufacturing 24,200 golf discs is: Materials
What is the area of the rectangle with the given dimensions? * The dimensions of a rectangle are 2x - 5 and 3x + 3. Which expression represents the area of the
Can someone help me find the perimeter
Find an equation of the line with the given slope that passes through the given point. Write the equation in the form Ax + By = C. m = 3, (5,5)
What is 2/5 × 4? (Please help me)
PleAse helpp:( short anawer will do
What is the theme of the book Baseball Genius by Tim Green
The phenomenon that causes air masses and water to bend or curve is the ______________. PLZ I NEED HELP ILL GIVE BRAINLIEST
difference between electroplating and sacrificial protection
Assessment Photo of Hiram Bingham III standing outside his tent at Machu Picchu in 1912. A photo of Hiram Bingham III standing outside his tent at Machu Picchu