reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct description of the graph of the compound inequality x − 1 less than or equal to 9 or 2x greater than or equal to 24 A. A number line with an
Over time, pollution generally leads to which of the following? A.healthier plants B.healthier animals C.a decrease in population of some plants and animals D.a
El bebé estaba nombrado Rodney Cline Carew en honor ___________. de su padre. de un médico. de un jugador de béisbol.
What is the result of advances in medical technology?
what is 25/35 in simplest form
A gardener brought 5 rabbits, after 2 months rabbits became 10, and after 4 months they became 20. If the growth continues on the same ratio, what would be the
Theresa earned scores of 88 points, 84 points, 88 points, and 91 points on four tests. What is the lowest score she can get on the fifth test and still finish w
Sid is packing crushed ice into a cone-shaped cThe cone has a height of 5 in. Its base has a diameter of 4 in. What is thevolume of the cone?20 320 in80 380r in
What are discretionary calories?
synonyms for rising action