herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

Which measurement is closest to the volume, in cubic inches, of the stack of disks? A 7 B. 25 C. 99 D. 396
State two factors that enhanced the spread of iron working in Africa​
PLEASE HELPP!!! I WILL MARK AS BRAINLIEST!!! Which expression represents the area of the rectangle? 130x 130x + 3 130x2 + 30x
which description is represented by a discrete graph
“The children of Israel have defeated Jericho “ which is the verb and what is the tense of the verb
√y18 please solve this one for me with explication
I need help on this question, I also need a for formula ASAP!!!!
what would the input, process, outcome and feedback be for a class assignment
explique la evolucion historico constitucional
The food you eat can be broken into three main groups: _____, _____, and _____. 1 carbohydrates, fats, and vitamins 2 proteins, fats, and minerals 3 carbohydr