juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why does the United States have such a diverse population?
Can someone please help fill in the bubbles?
Are any of these equations redox reactions? if so what are their reducing and oxidizing agents? 7O2(g)+2CH3CH3(g)→4CO2(g)+6H2O(g) HSO-4(aq)+OH-(aq)→SO42-(aq)+H2
How many litres of fuel will a car use to travel 450 km if its fuel consumption is 6,8 km/l?​
Tom bought a soft drink for 4$ and 4candy bars. He spent a total of 12$ him Mitch did each candy bar cost
Which of the following statements could be a claim, or reason, supporting the argument, "Cats make better pets than dogs." Cats cost owners thousands in vet bil
Assuming silk from spiderwebs could be made just as strong as Kevlar, why would a company still choose to use Kevlar in producing bulletproof fabrics? (1 point)
Which natural source has been bioengineered to make silk proteins? O goat milk O mulberry leaves O goat hair O mulberry bark​
PLEASE HELLPP What is the subject complement? The girl in the pink dress is my sister
Can some one please help me out