nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

To the nearest gallon, what is the volume of a cylindrical water heater 1.4 feet in diameter and 4 feet tall (1 cubic foot=7.48 gallons)
Moshe is the youngest player on our basketball team. Although he doesn’t score a lot of baskets, he figures out effective ways to win games. Last week, Moshe’s
you have 5 apples 2 are missing how much do you have left
Is -6.5555 a rational or irrational number? Is -2 a rational or irrational number?
How much energy is needed to melt 150 g of ice at 0°C to water? (1)(Lf =3.34˟ 10⁵ J/Kg) 50 100 000J 50.1J 50 100J 501000 J 5 min
can some kind soul help me plssconvert propanamine to propylalcohol ​
resumen de la sanjurjada
What caused the Whiskey Rebellion? * 10 points A.The government prevented the sale of whiskey. B.Pennsylvania farmers were upset about a tax on whiskey. C.The g
um i need help sike just kidding this is just for fun get points 9+100
What is the area of the figure at the right? A 80 in.2 C 96 in 2 B 88 in.2 D 120 in.2