23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

How were the Voting Rights Act of 1965 and the Fifteenth Amendment similar?
How does the pressure flow theory work to transport glucose around the plant?
Write the equation for the circle with center at (-8,-6) and radius of 10 (x•8)2 + (y + 5)2 - 10 (x+8)2 + (y + 6) 2 - 100 (4-8)2 + (y - 6)2 -100 d
Which of the following lines by Juliet foreshadows the end of the play? JULIET Tell me not, friar, that thou hear'st of this, Unless thou tell me how I may pr
1/32nd of a radioactive element's atoms remain in a lunar rock sample. How many half lives old is the rock? A. 1 B. 2 C. 3 D. 4 E. 5
What is the area of the composite figure A 88 B 80 C 110 D 112
Select one answer for question A and select one answer for question B.
Direct Stafford Loans are funded by the
who many weeks in a year?​
puntos. Brainly.lat ¿Cuál es tu pregunta? ?Crees que es importante que los estudiantes aprendan la realización de discurso frente a un auditorio determinado? ¿P