liabrison liabrison
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

Find the total dollar cost of 4y/3 eggs if they cost d dollars per person

Respuesta :

nikkib2
nikkib2 nikkib2
  • 09-01-2018
This question looks a little crazy. I'm not sure we've got all the information we need to solve it. Is the question correct?
Answer Link

Otras preguntas

What can we do today as american citizens to protest laws that we consider unjust?
Which best explains the surface tension of water?
Who was the first president to make thanksgiving a national holiday?
Third parties have influenced some elections in U.S. history by doing which of the following? A.taking key issues away from the control of a major parties and m
We stopped after the game at Juan’s favorite restaurant. Identify the phrase in bold. A. adjective phrase B. adverb phrase C. infinitive phrase D. ger
Tameron is driving 540 miles to college. If he drives at an average rate of 45 miles per hour, how many hours will it take him to get 34 of the way there?
Bailey got 7 bows for her birthday.At school,she lost a third of her bows.When she got home,she realized she had 42 bows left.How many bows did she have before
Are the fractions 3/9,3/10,3/11, and3/12 arranged in order from least to greatest or from greatest to least?
on the map of europe shade in the country that sponsored henry hudson
four light bulbs cost $3.20.how much does it cost to buy 14 light bulbs ?