winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

4. Which is an example of artificial selection? -There are 4 different species of Hyena -Red fox and Fennec Fox -Fancy Pigeon breeds raised by Mike Tyson -A Pea
Which steps are part of doing a cost-benefit analysis? Select three options.​
You are caring for a patient and he has not made any urine for the last 8 hours. What should you do?
Find the value of X.
In real number multiplication, if uv1=uv2 and u does not equal zero we can cancel out u and conclude that v1=v2. Does the same rule hold for the dot product?
The area of a rectangular piano is 5 5/8 square yards, it's length is 1 1/2 yards. what's the patios width in yards. pls show work ​
the formula for the circumference of a circl is c = 2 nr determine the circumference when the radius r is 10 cm
The following budgets are all financial budgets except for the Question content area bottom Part 1 A. budgeted balance sheet. B. combined cash budget. C. capita
By campaigning together as a group for the state legislature, Paul, James, and Colin are able to attract more votes for each of them than they could have gotten
Help me please help