courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

4. Extended response: 10 point rubric. Show all work. Calculator allowed, but be sure to show the work. Find the final cost of a Playstation 4 which has a regul
Identify the sentence fragment. A) Chicken is always best. B) My favorite dish is chicken parmigiana. C) My brother's favorite dish, spaghetti and meatballs. El
The area of a park was increased from 22,250 square yards to 25,587.5 square yards. What was the percent of increase in square yards? A. 15% B. 22% C. 25% . 33%
On a graphing calculator, you can use the function normalcdf(lower bound, upper bound, μ, σ) to find the area under a normal curve for values of x between a spe
James received a 7% of $2,418=​
Find the value of X
Which of the following is the route by which water is transferred from cell to cell in the root section? A. apoplastic pathway b. transmembrane pathway c. sym
If 3 times a certain number is increased by 4 the result is 28 what is the number
Classify the following triangle.
3x-4y=16 and 5x+2y=44 using elimination strategy and comparing strategy