emmi12
emmi12 emmi12
  • 02-02-2018
  • Mathematics
contestada

Pls help will mark brainliest

Pls help will mark brainliest class=

Respuesta :

leilajstephensp3kze0 leilajstephensp3kze0
  • 03-02-2018
A parallel triangle.
Answer Link

Otras preguntas

A 20-ounce bottle of lotion costs $3.95. How much does each ounce cost?\
scientific explanation of how a trait like less pigmentation became common in populations that live far from the equator
Need help with his geometry question. Find the value of x
the pH of an acidic solution is 2.47. what is the [H+]
How did the Industrial Revolution change America? A. There were changes in the way workers were hired and contracts were written. B. Machines were used to prod
Will give BRAINLIEST!! Write a polynomial and show all the steps you would take to factor this polynomial completely. Please explain each step thoroughly. I am
How do human population growth trends differ between developed nations and developing nations?
Divya spends all of her free time playing with her building blocks. She owns building block sets with 333 pieces, 555 pieces, and 101010 pieces. Divya knows she
Cool scoops ice cream shop offers 60 different one topping sundaes. If there are different flavors of ice cream toppings and containers to hold the ice cream wh
Could you give major reasons why smoking should be illegal in public places and give smaller facts to support it (I only need one major reason and 3 smaller fac