Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

200 divided by 4 is what?
An ice company charged $3.40 for 4 bags of ice. if a convenience store bought 6 bags of ice how much would it have cost them?
The ratio of the number of left-handed batters to the number of right handed batters is 5:8. There are 45 left-handed batters. How many right-handed batters are
What were the townshend acts? Why did parliament pass them?
in the last judgment god tells the judge that kugler committed murders because
When Bruno states that he and Shmuel are like twins, why does Shmuel reply "a little bit"?
how to turn 165 percent into a fraction
what is 5\18 equal to
At STP, which 2.0-gram sample of matter uniformly fills a 340-milliliter closed container?
When it comes to our health and the treatment of diseases, technology has had a effect?