x999x x999x
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

24 loavs of bread cost $48. how much does 10 loaves cost

Respuesta :

tayloosinp4rkce
tayloosinp4rkce tayloosinp4rkce
  • 01-03-2018
let x =1 loave of bread 's cost

x=48÷24
=2
10 loaves cost
=10x
=10(2)
=20
Answer Link

Otras preguntas

The score on a 20-question test depends on how many answers are incorrect. Which quantities in this relationship are variables?
The maximum weight for a truck on new york state thruway is 40 tons.how many pounds is this?
Plot (−1 3/4, 4 1/2) on the coordinate plane.
write a poem about auggie pullman in maya angelous poem for example​
What is the conflict of the play in Romeo and Juliet
What is the product?
Read the excerpt from "Mary Cassatt: Artist and Trailblazer." Excerpt: One day, as Cassatt walked past a gallery window, she saw a pastel drawing by a boldly or
Jacob’s favorite short story is titled “Greatest of Ease.” It’s about a circus trapeze artist recovering after a particularly nasty fall. Jacob writes a review
how do i get the AI tuter to work
Juan pushed a shopping cart 8.4meters at a steady speed. It took him 7.0seconds to push the cart that distance. During that time, Juan's daughter jogged past hi