cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

50 Points Each I know the answer: Solve by ELIMINATION
how can online voting be more democratic?
one paragraph about your/my favourite hobby(something that isn't sports)​
Why did Hatshepsut send people to Land of Punt?
Answer ASAP for Brainliest!
what would be the effect in your life when you realize that the good things you do is not good for others
Read the passage from the poem: Move we may through the sun-drenched day Please help me Which poetic element is being used? a. Alliteration b. Onomatopoeia c. A
Scenario: All organisms maintain a balance of internal conditions such as body temperature, moisture level, and energy level as a requirement for survival. This
how do you solve this -2/3y=18 for y
what is the sum of -2 5/10 and -5 4/15