aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Read the following scenario to determine which hazard prevention or control method applies. Every day, Mary mops the warehouse floor to keep it clean and free f
can you put 8,620,407 in words today?please and thank you.
State a conclusion that seems reasonable. You find a nest with 12 eggs in it. The first 5 hatch out to be snakes. Conclusion:
The discovery of rich deposits of oil has changed the lives of the Arabs. True False
The seizure and defense of naval bases is provided by which branch of the armed services?
Students pass a test it they score 50% or more. the marks of a large number of students were sampled and the mean and standard deviation were calculated as 42%
The function f given by f(x)=2x^3-3x^2-12x has a relative minimum at x= ?
How many coats of paint on a car from manufacturers?
Which organs make up the digestive system?
WHAT IS A FRIED FRACTION