kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

what is the main reason for using a data table to collect data?​
Page(s) 345-346 11.1. What is price discrimination? Order the following businesses based on the likelihood that the firm will be able to attain near perfect pri
Which title described George Washington at the time of the French and Indian War? A) General Washington B) President Washington C) Captain Washington D
What are the features of Nuclear Receptor Screening Services? Nuclear receptors (NRs) are a class of proteins responsible for thyroid hormones and sensing stero
1.- Un artículo de revista acerca de la tecnología en los últimos diez años. El propósito del autor es:
in triangle JKL, angle JKL is a right angle, line KM is an altitude, JL=20, ML=4. Find KM
Please help anyone ?!!!!
“Match sentence with correct French word: Nous _______ aller au cinéma. Les enfants ________ faire les devoirs. Tu _________ voyager en Europe. Vous _________ j
she is cold unfeeling woman she has ... showed any afection
(03.02 LC) Read, look at the image, and select the image that matches the sentence. ¿Te gusta el helado?