cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

According to the text, undisciplined use of the pricing toolkit can lead to _____________ problems
Considering the ending of the story, the plot structure of “The Circuit” most resembles a _____. biblical story circle pyramid
Which of the following side lengths can form a triangle? 100, 200, and 600 41, 51, and 61 11, 14, and 26 10, 16, and 30 QUESTION 4 Two sides of a triangle have
How is the following passage from a compare-and-contrast essay organized? Dogs ands cats actually have a lot in common. One of the most obvious similarities is
How many different 1010-letter permutations can be formed from 88 identical h's and two identical t's?
Distinguish between the narrow and expanded definition of unemployment
HELPIf f(x)=12x+4, then f^-1(x)=?
Multiply help on this please
Is the square root of 48 irrational or rational
What is one of the most important rules to remember about healthy eating?        A. Eat a variety of foods, with moderation in everything.   B. Eat only low-fat