heyy101 heyy101
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

how to solve this problem?

how to solve this problem class=

Respuesta :

insanelycrxzy
insanelycrxzy insanelycrxzy
  • 06-04-2018
To figure out the unit price of the hat, you would divide 259.2 by 12 to get the unit price of 21.6. Then you would multiply that number by two to get 43.20 for the total amount it would be to get the two couches hats
Answer Link

Otras preguntas

what are the three parts of an ATP moleclue
joelle would like to tip her hairdresser 20%. If her haircut was $38.00, which expression should she use to find the tip amount?
The Naturally Made Bath and Body store pays $500 a month for rent and utilities. The average cost for its products to be manufactured is about $3.00 an item. If
organic milk cost $2.25 per half gallon at this rate how can the price of organic milk be determined ?
What is 1/100 as a percent?
12 divided by t in algebraic expression
Why is 6/8 greater than 5/8 but less than 7/8
Which was a key to writing and ratifying the u.s constitution
_______________ are self-imposed restraints that help us keep a check on our actions. Parental monitors Aggressive behaviors Inhibitions Curfews
A worm travles 1,250 milimeters. How many meters did the wrom travel?